До стор. «Наука» До стор. «Студентська»


Наукове товариство студентів, аспірантів,
докторантів та молодих учених філологічного факультету


Логотип СНТ філологічного факультету

ПЛАН
роботи Наукового товариства студентів, аспірантів,
докторантів та молодих учених філологічного факультету
Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

I семестр 2017/2018 навчального року (PDF)


________

Наукове товариство філологічного факультету

НТФ (Наукове товариство факультету) працює завдяки та заради студентства і викладачів філологічного факультету. Ми існуємо, бо віримо в силу слова й силу спільних зусиль, прагнемо творити власні концептуальні простори і бути на вістрі наукового і культурного життя. Ми підтримуємо всіх, хто любить науку, творчість, і мріємо, щоб наша діяльність була висвітлена не тільки на сторінках звітів, а знайшла місце і в серцях студентів, аспірантів, докторантів, викладачів.

НТФ – це продовження факультетських традицій.

НТФ – це місце, де народжуються нові ідеї, де підтримують творчі пошуки.

НТФ – це люди, які охоче діляться власними знаннями, прагнуть нового й вірять – їх справа важлива.

Практично кожен викладач факультету пройшов свого часу добру школу Студентського наукового товариства – від декана проф. Юрія Миколайовича Безхутрого до молодих викладачів кафедр.

Ми віримо, що факультетському життю варто бути чимось більшим, ніж формальним навчанням за програмами й стандартами. Навчання і наука тільки тоді можуть стати для студента привабливими, коли створено сприятливі умови для творчості та панує атмосфера зацікавленості у власній справі.

Цьогорічний склад правління Товариства

І хоча Товариство створене для широкого кола інтересантів, керують ним за традицією студенти-філологи. Кожного року склад переобирається.

Цього року НТФ розвивають: Марія Варлигіна – голова, Катерина Банделет – заступниця голови, Мартовицька Аліна — секретар, Юлія Дейнега – дизайнер, Олена Климова – відповідальна за інформаційне забезпечення.

Від адміністрації факультету Товариством опікуються куратор доц. Григорій Олегович Савчук та заступник декана з наукової роботи доц. Микола Іванович Філон.

Формати нашої діяльності

Що ми проводимо:

  регулярні наукові доповіді студентів, аспірантів, викладачів;

  різноманітні науково-мистецькі акції (наприклад, концерти класичної та сучасної музики);

  дискусії та круглі столи з лінгвістичних та літературознавчих питань;

  щорічну Студентську наукову конференцію;

  конкурс студентських наукових робіт.

Окрім того, у рамках Товариства діє літературна студія «Текстура». Зустрічі із сучасними письменниками, дискусії, вечори читань та спільні походи на заходи – такий широкий спектр діяльності пропонує студія. Чим органічно доповнює основний науковий напрям роботи НТФ.

Ми ніколи не зупиняємося й кожного року відкриваємо нові можливості. Головне завдання різних форматів – зацікавити людей, дати їм простір для дій, залишатися сучасними і мобільними.

Наші здобутки

 • Ми змінюємо імідж науки
 • Перемоги студентів на конкурсах наукових робіт та олімпіадах

Наші студенти беруть активну участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальностей «Українська мова та література», «Російська мова та література», «Соціолінгвістика», посідаючи призові місця.

 • Підготовка майбутніх науковців на Студентській науковій конференції

Студентська наукова конференція – гучна подія на факультеті. Дебют багатьох майбутніх науковців відбувається саме тут. Після проведення конференції видається збірник матеріалів.

 • Більшість аспірантів філфаку була задіяна в нашій роботі

Наука розвивається завдяки спілкуванню. Читання книжок і слухання лекцій – необхідна складова, але живе спілкування – можливість побачити об’єкт своїх думок іншими очима, вступити в дискусію в пошуках істини, знайти однодумців або конкурентів, що однаково реально мотивує та надихає на роботу.

Заходи НТФ – місце, де люди спілкуються, а значить, творять науку.

Як до нас долучитися?

 • стежте за афішами на факультеті (біля деканату, на дверях аудиторій) та новинами Товариства у соцмережах СНТ Приходьте на цікавий вам захід, вхід завжди вільний!
 • якщо хочете допомагати НТФ робити життя факультету більш яскравим – повідомте комусь із керівництва нашої організації про своє бажання, і ми обов’язково вас підтримаємо.

Наші контакти:

FB:   www.facebook.com/ntfilolog/

Куратор: доц. Савчук Григорій Олегович (кафедра історії української літератури) 0632725463

Голова: Марія Варлигіна (кафедра російської мови)


Спочатку було Слово… І це безпосередньо стосується філологічного факультету. А де студент поза навчанням може знайти однодумців, які також по-справжньому люблять слово й хочуть розгадати його таємниці? Де ще можна побачити разом студента, аспіранта та докторанта? Звичайно ж, на засіданнях Наукового товариства. І хоча товариство створене для молодих учених факультету, керують ними студенти-філологи: Катерина Кочетова – голова, Оксана Підопригора – заступниця голови, Марія Варлигіна — секретар, Владислава Грічанок – дизайнер, Людмила Брязкунова – відповідальна за інформаційне забезпечення. Від адміністрації факультету справами організації опікуються куратор доц. Григорій Олегович Савчук та заступник декана з наукової роботи доцент Микола Іванович Філон.

Ще донедавна функціонувало Студентське наукове товариства. Практично кожен наш викладач пройшов свого часу його добру школу – від декана професора Юрія Миколайовича Безхутрого до молодих викладачів кафедр. Після реорганізації НТФ (Наукове товариство факультету) включає в себе дедалі більшу кількість молодих науковців. Зараз члени НТФ збираються не менш як двічі на місяць, обговорюють на секціях мовознавства й літературознавства доповіді студентів, пошукачів та аспірантів, улаштовують круглі столи, зустрічі з письменниками (в рамках діяльносты Літературної студії «Текстура»), виступають на конференціях, організованих Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та іншими навчальними закладами, презентуючи здобутки юних науковців Харківської школи. Наші студенти беруть активну участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальностей «Українська мова та література», «Російська мова та література», «Соціолінгвістика», посідаючи призові місця. Так, у березні 2015 року в секції «Російська мова та література» перемогу здобула секретар НТФ Марія Варлигіна (науковий керівник – доц. Педченко Л. В.), а Євгенія Мимрікова посіла ІІІ місце в секції «Українська мова та література», Наталія Гнат у цій же секції була нагороджена грамотою в номінації «Вдало дібрана й реалізована методологія дослідження». 15 квітня цього року відбудеться Студентська наукова конференція, участь у якій візьмуть близько 60-и студентів університету, серед гостей будуть представники різних внз Харкова. За матеріалами конференції керівництво факультету допомагає видати збірник доповідей або тез, надаючи змогу студентам опублікувати свої перші наукові дослідження.

Щороку очільники товариства проводять святкові концерти, інсталяції, що збирають великі аудиторії студентів та викладачів.

Як говорив А. Ейнштейн, наука не є й ніколи не буде закінченою книгою. Отже, щоб розгадати й опанувати секрети слова, поділитися думками, приходять до нас молоді і талановиті. Приходять утамувати бажання пізнавати.


Студенти про СНТ


Фотогалерея "На засіданні Літстудії "Текстура""

Фотогалерея "

На засіданнях Товариства, 2014-2015 р.

"

Фотогалерея "На засіданнях СНТ 2010 р."

На засіданнях СНТ 2010 р. На засіданнях СНТ 2010 р. На засіданнях СНТ 2010 р. На засіданнях СНТ 2010 р. На засіданнях СНТ 2010 р. На засіданнях СНТ 2010 р. На засіданнях СНТ 2010 р.


Х ювілейний обласний форум молоді Донбасу «Молодь без кордонів»

Протягом чотирьох днів (з 22 по 25 вересня) у місті Святогірськ на базі санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» проходив Х ювілейний обласний форум молоді Донбасу «Молодь без кордонів», що об’єднав близько 300 учасників з усіх куточків України та представників держав-сусідів (Литви, Польщі, Росії). Організатором заходу виступило Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації.

Харківську область на форумі мали честь представляти студенти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Чабан Олександр (соціологічний факультет) та Прилипко Катерина (філологічний факультет). Вони плідно працювали в секційних групах («Клуб ефективних переговорів», «Культурні заходи як засіб активізації молоді»), відвідували круглі столи («Сучасні механізми реалізації молодіжної політики в Україні») та презентації.

Програма форуму була дуже насиченою. Окрім згаданих вище заходів, відбулася також прес-конференція «Україна в умовах незалежності: 1991?2011», під час якої учасники форуму мали змогу поставити запитання експертам: П. І. Антипі (художник, скульптор, громадський та політичний діяч), С. С. Федорчуку (політолог, голова благодійного «Фонду соціальних досліджень») та В. М. Проскуріну (кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної педагогіки Слов’янського державного педагогічного інституту). Молодь торкалася в розмові гострих політичних тем та суперечливих моментів нашої історії, тому діалог з експертами був цікавим і доволі провокаційним.

Політолог С. С. Федорчук презентував результати фокус-групового дослідження «Молодіжна політика в Донецькій області», у якому протягом грудня 2010 – квітня 2011 рр. узяло участь близько 70 студентів, випускників, представників молодіжних та громадських організацій, молодих сімей. Представлена інформація допомогла усвідомити реальні показники ефективності роботи молодіжних осередків та визначити коло проблем, які, на думку молоді, є першочерговими у соціально-політичній сфері.

24 вересня був проведений чемпіонат із гри «Що? Де? Коли?», присвячений 20-річчю незалежності України. Його учасниками стали 11 команд, серед яких була й інтернаціональна. У трьох турах молоді люди мали відповісти на 30 питань з історії та сьогодення нашої держави. Команда, у складі якої були харківські студенти, посіла почесне друге місце.

Учасникам форуму була запропонована і яскрава розважальна програма. Вони мали змогу взяти участь у місцевому варіанті відомого танцювального шоу «Майдан’s», конкурсі «Містер і місс Форум 2011», підготовці та проведенні творчого вечора «Арт-кафе». За участь в останньому заході загін, до якого належали харківські делегати, був відзначений спеціальною грамотою в номінації «Молодь обирає здоровий спосіб життя».

Паралельно з форумом на базі оздоровчого комплексу йшла підготовка до конкурсу краси для людей з обмеженими фізичними можливостями «Краса без обмежень», учасниками якого стали 12 дівчат із 9 регіонів України, а також представниці Росії. Протягом чотирьох днів вони готувалися до участі в гала-концерті, що відбувся 26 вересня в Донецьку. Учасники форуму підтримували красунь та активно їм допомагали.

Загалом атмосфера заходу була надзвичайно теплою. Рішуча та свідома молодь зібралася, щоб обмінятися досвідом і об’єднатися заради побудови нового майбутнього держави. Для харківських студентів спілкування з лідерами й активістами численних молодіжних організацій стало новим імпульсом для подальшої ефективної роботи, встановлення ділових і дружніх зв’язків.

Катерина Прилипко


Фото з форуму

Х ювілейний обласний форум молоді Донбасу «Молодь без кордонів» Х ювілейний обласний форум молоді Донбасу «Молодь без кордонів» Х ювілейний обласний форум молоді Донбасу «Молодь без кордонів» Х ювілейний обласний форум молоді Донбасу «Молодь без кордонів» Х ювілейний обласний форум молоді Донбасу «Молодь без кордонів» Х ювілейний обласний форум молоді Донбасу «Молодь без кордонів» Х ювілейний обласний форум молоді Донбасу «Молодь без кордонів»


20 квітня
на філологічному факультеті відбулася IV Регіональна студентська наукова конференція «СЛОВО – ОБРАЗ – ТЕКСТ – ДИСКУРС»

Як відомо, цінність традицій – у їх незмінності. Підтвердженням цього стало проведення на філологічному факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна вже четвертої щорічної Регіональної студентської наукової конференції «СЛОВО – ОБРАЗ – ТЕКСТ – ДИСКУРС». 20 квітня молоді філологи традиційно зібралися, щоб презентувати свої досягнення й напрацювання, поспілкуватися з колегами й викладачами та взяти участь у наукових дискусіях.

На пленарному засіданні, яке провів декан філологічного факультету Юрій Миколайович Безхутрий, крім учасників конференції, було чимало гостей: викладачів, студентів, старшокласників харківських шкіл. Кожна з виголошених на засіданні доповідей викликала жвавий відгук аудиторії й неодмінно завершувалася численними питаннями і тривалим обговоренням. Це підкреслило високу наукову компетентність доповідачів, студенток IV та V курсів Тітаренко Олени (відділення російської мови та літератури), Янченко Юлії (відділення української мови та літератури) і Шапоренко Валерії (відділення журналістики), які зуміли зацікавити своїми дослідженнями всю аудиторію.

Під час засідання відбулося й урочисте нагородження призерів Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та активістів Студентського наукового товариства філологічного факультету.

Після завершення пленарного засідання почали свою роботу сім секцій за всіма філологічними напрямами, у яких працювали понад п’ятдесят учасників конференції. Доброзичлива атмосфера та якісна організація сприяли плідному обговоренню виступів, дозволяли вільно обмінюватися думками й досвідом, допомагали науковцям-початківцям поглиблювати свої дослідження, виявляти нові аспекти у розгляді обраних тем.

Варто відзначити, що конференція загалом пройшла під знаком весняного піднесеного настрою, який дарував натхнення та пробуджував творчий потенціал. Сподіваємось, що наступного року поважна традиція плекання молодої наукової думки знову збере в Харківському університеті еліту студентства, яка творить майбутнє філології.

Студентка IV курсу Катерина Прилипко


Фоторепортаж з конференції

Під час реєстрації Під час реєстрації На пленарному засіданні /> На пленарному засіданні На пленарному засіданні На пленарному засіданні На пленарному засіданні На пленарному засіданні На пленарному засіданні Нагородження студентки Катерини Прилипко Нагородження студентки Софії Бутко Нагородження студентки Юлії Коваленко На пленарному засіданні доповідає студентка IV курсу українського відділення Юлія Янченко На пленарному засіданні доповідає студентка IV курсу українського відділення Юлія Янченко На пленарному засіданні доповідає студентка V курсу відділення журналістики Валерія Шапоренко На пленарному засіданні доповідає студентка V курсу відділення журналістики Валерія Шапоренко На засіданні секції «Мова художнього твору» На засіданні секції «Художній текст: образи, мотиви, інтерпретації»


12 квітня 2017 року на філологічному факультеті відбудеться Х Регіональна студентська наукова конференція

13 квітня 2016 року на філологічному факультеті відбудеться IX Регіональна студентська наукова конференція

15 квітня 2014 року на філологічному факультеті відбулася VІІ Регіональна студентська наукова конференція

21 березня 2012 року на філологічному факультеті відбулася V Регіональна студентська наукова конференція «Мова та література як об’єкти філологічного дослідження»


21 КВІТНЯ 2010 р.
ІІI Регіональна студентська наукова конференція
«СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА, ПОЕТИКА ТА ЕСТЕТИКА СЛОВА»


15 квітня 2015 року на філологічному факультеті відбулася VІІІ Регіональна студентська наукова конференція

15 квітня 2014 року на філологічному факультеті відбулася VІІ Регіональна студентська наукова конференція

21 КВІТНЯ 2009 р.
ІІ Регіональна студентська наукова конференція
«Філологічні читання до 205-річчя Харківського університету»


22 КВІТНЯ 2008 РОКУ
на філологічному факультеті відбулася Всеукраїнська студентська наукова конференція «СЛОВО ПРО БУДИНОК “СЛОВО”»: ЛІТЕРАТУРНЕ ЖИТТЯ ХАРКОВА Й РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХІХ–ХХІ СТОЛІТЬ»

18 КВІТНЯ 2006 РОКУ
на філологічному факультеті відбулася студентська наукова конференція


До стор. «Наука» До стор. «Студентська»