Шураєва Надія Борисівна


Доцент кафедри історії української літератури Н. Б. Шураєва

Кандидат філологічних наук, доцент.


Шураєва Надія Борисівна народилася 31 травня 1978 року в с. Успенка Буринського району Сумської області.

У 2000 році закінчила філологічний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та отримала кваліфікацію філолога, викладача української мови та літератури. З вересня 2000 року працювала в ХНУ імені В. Н. Каразіна на посаді старшого лаборанта кафедри історії української літератури. З вересня 2008 року на посаді викладача кафедри історії української літератури. З вересня 2012 року працювала на посаді старшого викладача кафедри історії української літератури. З вересня 2015 року і до цього часу працює на посаді доцента кафедри історії української літератури. За час роботи на посадах викладача, старшого викладача та доцента в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна читала курси «Історія української літератури ІІ пол. ХІХ ст.», «Література зарубіжних країн ⁄ регіональний аспект», «Історія української літературної критики», «Сучасний український історичний роман».

З вересня 2001 року була пошукувачем наукового ступеня кандидата філологічних наук. У вересні 2008 року Шураєва Н. Б. захистила кандидатську дисертацію «Поетика прози Аркадія Любченка: структурно-семантичний аспект». Кандидат філологічних наук із 2009 року.

Шураєва Н. Б. бере активну участь у наукових конференціях. Є автором 15 наукових публікацій, уміщених у фахових виданнях. Коло наукових інтересів охоплює проблеми вивчення поетики прози «розстріляного відродження», сучасної історичної романістики та чеської літератури ХХ–ХХІ ст.


Публікації: