Міхільов Олександр Дмитрович


Завідувач кафедри зарубіжної літератури і класичної філології проф. О.Д. Міхільов

Професор, доктор філологічних наук, академік АН ВШ України.


Народився 28 липня 1936 року, с. Петрівське Петрівського району Харківської області.


Отримав вищу освіту у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна: філологічний факультет (1964 р.), факультет іноземних мов (1974 р.). В університеті працює з 1964 року. З 1982 року є завідувачем кафедри історії зарубіжної літератури і класичної філології.


Професор О.Д. Міхільов опубліковав більше 150 наукових і методичних праць, у тому числі 3 монографії, 3 брошури і 10 книг-перекладів із французької мов, є автором багатьох посібників і підручників. О.Д. Міхільов підготував більше 10 кандидатів наук. Бере участь у міжнародних наукових конференціях.


Протягом останніх трьох років професор О.Д. Міхільов випустив 5 аспірантів, керує ще 5 аспірантами й пошукачами. За цей час він опублікував 10 статей, під його керівництвом як редактора-упорядника вийшло 2 наукових вісники “Post Office”, довідник із зарубіжної літератури “Усі зарубіжні письменники”, біо-бібліографічний покажчик “Кафедра історії зарубіжної літератури і класичної філології”, підготовлені до друку 2 посібники з історії зарубіжної літератури для вузів.


Протягом багатьох років професор Міхільов О.Д. є членом спеціалізованої наукової ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій з філософії при Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна.


Має державні та відомчі нагороди: лауреат академічної нагороди Ярослава Мудрого, нагороджений Почесною грамотою міносвіти України за 2004 р., знаком міністерства освіти і науки України “Відмінник освіти України”.


Депутат Харківської обласної ради V скликання.


Публікації